FILOZOFIA


Informácie a filozofia projektu


V dnešnej dobe plnej technológií, postupnej industrializácie miest, hektického života a rýchlo plynúceho času Vám prinášame jedinečný projekt pre rekreáciu duše aj mysle. Naša ideológia "späť ku koreňom" Vás prenesie  naspäť v čase do doby keď ľudia ešte nepoznali technológie a pre svoj život využívali dary prírody a okolitého prostredia.


Sme fanúšikovia krásneho romantického slovenského vidieka a tradičného života ako aj histórie slovenského ľudu a folklóru. O túto myšlienku sa chceme s Vami podeliť a pripomenúť si tak život našich predkov, vytvoriť vzťah k prírode, spoznávať jej zákutia a špecifiká a naučiť sa milovať históriu a tradície.


Náš projekt sa konkrétne špecifikovať nedá a pritom má mnoho mien ako výhľadňa, domček na stračej nôžke, chalúpka, chyža, dom baby jagy, tradičná drevenica... Môžete si tento domček nazvať ako len chcete ale pokúsime sa Vám to priblížiť aby ste si vedeli predstaviť čo Vás čaká, keď sa stanete fanúšikmi nášho projektu. Jedná sa o tradičný domček avšak vo výške situovaný vo svahovitom pozemku čím sa umocňuje výhľad na okolitú scenériu.


Vybavenie

Na pozemku o rozlohe cca. 2500 m2 sa nachádza oplotená časť približne o rozlohe 1000 m2, ktorá je Vám plne k dispozícii. V ohradenom areáli je situovaný parkovací priestor pre prípadné parkovanie Vášho vozidla.

V nižšej polohe sa nachádza zastrešený altánok so sedením a vonkajším kozubom, hneď vedľa altánku je vybudované ohnisko s lavičkami a kotlíkom pre varenie guľášu alebo pokrmov podľa vlastnej fantázie. Pre väčšie pohodlie máte prichystané potrebné množstvo dreva poprípade dreveného uhlia aby ste si mohli naplno užiť svoj pobyt.

Pod úrovňou ohniska sa nachádza ľahko prístupná oddychová plocha, ktorú môžete v slnečných dňoch využiť ako miesto pre opaľovanie, poprípade prizvať priateľov - vyznávačov spania pod holým nebom, aby si postavili stan a tak môžete stráviť príjemné chvíle v kruhu priateľov a známych.

Samotná chalúpka je postavená na deviatich pevných pilieroch vo výške viac ako 3,5 metra na ktorú sa dostanete pomocou pevného dreveného schodiska. Celá podlaha má plochu 30 m2 z čoho samotná chalúpka má podlahovú plochu 16 m2 pozostáva z jednej miestnosti a hygienického kútika. A terasa v tvare "L" s podlahovou plochou 14m2. Terasa je ohradená zábradlím pre väčšiu bezpečnosť.

 

Tu si môžete vychutnať rannú kávu, raňajky alebo len tak sledovať okolitú romantickú scenériu, východ či západ slnka, hviezdy, spln, lesné zvieratá. Všetky tieto možnosti prináša terasové sedenie a lavička, ktoré sa tu nachádzajú.


Samotná chalúpka poskytuje plný komfort pre Vaše pohodlie svojím vybavením. Je kompletne zateplená - v období chladnejších mesiacov oceníte výhrevné plynové teleso, ktoré Vám umožní prispôsobiť si teplotu v chalúpke podľa vlastnej potreby.

Možnosť spania je vyriešená dvoma lôžkami. Na prízemí stojí priestranná posteľ pre dve dospelé osoby a na poschodí sa nachádza ďalšie plnohodnotné lôžko pre dve dospelé osoby. Keďže vrchné poschodie zaberá asi len polovicu celej podlahovej plochy je tu vybudované zábradlie pre väčšiu bezpečnosť počas spánku.

V rámci interiéru môžete využiť stôl s dvoma stoličkami pre prípadné stravovanie a taktiež rustikálny kredenc v ktorom nájdete všetko čo potrebujete pre prípravu jedla vrátane plynového variča.


Keďže ste sem prišli budovať medziľudské vzťahy a zažiť romantiku elektrina v chalúpke je núdzová. To znamená, že slúži na osvetlenie interiéru poprípade pre nabitie Vašich mobilných telefónov, pretože berieme ohľad aj na dnešnú technologickú dobu.